CEO for one Month

Każdy młody człowiek, wkraczający na rynek pracy, nie ma lekko. Przetarcie własnych szlaków, odnalezienie swojej drogi kariery, kończy się często niepowodzeniem i niechętnym zmierzaniem do miejsca pracy każdego dnia. To właśnie z tego powodu młodzież powinna szukać rozwiązań i możliwości otwarcia nowych drzwi i zostawiania sobie „otwartej furtki” na przyszłość.  Z inicjatywą pomocy młodym wyszła znana na całym świecie firma Addeco, która otworzyła program CEO for one Month. Ambitne osoby, które widzą się na szczytach hierarchii w przyszłym miejscu pracy, sprawdzą swoje umiejętności dzięki temu projektowi.

Przyjęło się, że pracownik na rynku musi posiadać doświadczenie. Poszukiwane są często młode, ambitne osoby, których wiedza szkolna została poddana próbie od praktycznej strony. Często jest to nierealne z uwagi na wiek i poszukiwanie pierwszego doświadczenia zawodowego przez ludzi.

Żadna firma w Polsce nie podjęła się wyzwania zatrudnienia na miesiąc nowego „szefa”, wybierając spośród osób niedoświadczonych. Kandydat, który zostaje wytypowany do pełnienia roli CEO firmy, bierze udział w zadaniach codziennych prawdziwej głowy firmy, spotkaniach oraz ma realny wpływ na działanie organizacji. Dodatkowo, jego wynagrodzenie jest na równym poziomie z prawdziwym CEO. Jest to manifest przeciwko dyskryminacji młodych osób startujących w pracy.

Rekrutacja na stanowisko miesięcznego CEO firmy Addeco jest jednak wyzwaniem. Składa się z trzech etapów i kończy się finałowym Assassment Center, czyli szeregiem symulacji i zadań, które sprawdzają kompetencję zwycięscy.

Co roku każdy kandydat zyskuje nie tylko odpowiednie miano, ale także miesięczną dawkę rozwoju, której pozazdroszczą także starsi koledzy z rynku pracy. Firma, będąca organizatorem, zyskuje z kolei uznanie wśród młodych pracowników oraz studentów, przyczyniając się do zwiększenia ich mobilizacji do rozwoju. Celem projektu jest podarowanie pierwszego doświadczenia zawodowego wybranej osobie oraz zachęcenie do dyskusji na temat zmian w zatrudnianiu młodzieży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *