Jak zacząć pisanie bloga?

Tworzenie treści w Internecie niesie za sobą szereg korzyści. Powodów, dla których powinniśmy rozpocząć pisanie bloga jest wiele, jednak często zależy to od konkretnej sytuacji i celów, na które jest nastawiony potencjalny twórca treści.

Oczywiście, tworzenie czegokolwiek nie jest łatwą sztuką. Wymaga oddania, poświęcenia, systematyczności i dobrego zaplecza. Aby rozpocząć należy mieć głowę pełną pomysłów, konkretny temat na który chcemy prowadzić bloga, determinację oraz wiele chęci do działania.

  1. WYBÓR PLATFORMY, NA KTÓREJ CHCEMY BLOGOWAĆ

Nie będzie zbyt odkrywcze jeżeli napiszę, że aby zacząć pisać bloga musimy przede wszystkim go mieć. Musisz zdecydować się na wybór platformy, na której chcesz blogować. Przemyśl tą kwestię, ponieważ jest niezwykle istotna – w końcu chciałbyś w pełni cieszyć się z tworzenia i udostępniania treści.

  • POSTAW NA SOCIAL MEDIA

Każdy z nas minimum kilka razy dziennie scrolluje swoją tablicę w mediach społecznościowych. Publikuj na nich swoje wpisy oraz linki do swojego bloga – jest wtedy o wiele większa szansa, że dotrze on do większej liczby użytkowników, a Ty zyskasz nowych czytelników.

  • REGULARNOŚĆ – KLUCZ DO SUKCESU

Pamiętaj, nikt nie lubi czytać blogów, na których wpisy pojawiają się „raz na rok”. Zadbaj o regularność, ustal ile postów będzie pojawiało się w każdym tygodniu i konsekwentnie to realizuj – czytelnik z pewnością to oceni.

  • ZAINSTALUJ ODPOWIEDNIE WTYCZKI

Umiejętnie dobieraj wtyczki do swojego bloga – zarówno płatne jak i darmowe. Rozszerzą one funkcjonalność bloga. Nie zapomnij jednak o tym, że każda taka wtyczka dodatkowo obciąża stronę.

  • TWÓRZ TREŚCI ATRAKCYJNE WIZUALNIE

Nie zapominaj o tym, że ludzie to wzrokowcy i lubią oglądać ładne rzeczy. Zadbaj o to, aby Twój blog był prowadzony w sposób estetyczny – tło, grafiki i inne usprawnienia powinny w odpowiedni sposób ze sobą współgrać. Zrób to porządnie, to bardzo ważne dla czytelników.

Mam nadzieję, że te kilka prostych wskazówek przekona Cię, że pisanie bloga nie musi być udręką, a może być wspaniałym doświadczeniem, które niesie za sobą szereg korzyści. Pamiętaj, że nie ma „nudnych” tematów – każdy z nas lubi czytać o czymś innym J

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *