Technologie w trudnych czasach – Informatyka a koronawirus

Pandemia koronawirusa przewróciła świat do góry nogami. Wyjście do kawiarni, wyjazd na narty, czy przede wszystkim wyjście do biura to rzeczy które wydawały nam się absolutnie normalne. Nie docenialiśmy ich i nawet się nad nimi nie zastanawialiśmy. Sytuacja zmienia się z dnia na dzień, jednak pewne jest to, że stale postępująca informatyzacja i automatyzacja pozbawi zatrudnienia nawet 800 mln ludzi. Wiele firm również planuje zwolnienia związane z koronawirusem.

  1. BRANŻA IT A ZATRUDNIENIE PRACOWNIKÓW

Z pewnością branża IT rozwija się najbardziej dynamicznie i to właśnie za jej sprawą wiele osób ma szansę powrócić na rynek pracy. Aktualnie co szósta oferta pracy skierowana jest do pracowników wykształconych właśnie w branży IT.  Z łatwością pracę znajdą przede wszystkim programiści.

  • PANDEMIA I PRACA ZDALNA

Większość firm ze względu na pandemię aby zapewnić pracownikom bezpieczeństwo oraz komfort zdecydowała się na „home office”. Na początku było to bardzo trudne, rytm pracy znacznie się zmienił, nie można było liczyć na pomoc kolegi z biura. To właśnie informatyka pomogła zaadaptować się w nowej sytuacji. Nowoczesne systemy, planery, komunikatory usprawniają wiele procesów. Aktualnie rynek przeszedł ogromną zmianę, do tej pory był uznawany za „rynek pracownika”. Firmy musiały starać się o znalezienie kompetentnego pracownika, a pracownik nie musiał się martwić, aby znaleźć zatrudnienie. Aktualnie czynnik pracy zdalnej jest niezwykle istotny dla pracownika, który bezpieczniej czuje się pracując w domu. Nie musi korzystać z komunikacji miejskiej oraz przebywać wśród ludzi.

  • INFORMATYKA GWARANCJĄ BEZPIECZEŃSTWA

Jak wiadomo ogłoszenia o prace są kierowane głównie do pracowników z branży IT. Galerie handlowe, hotele, restauracje ze względu na pandemię stale są zamknięte. Ogromną zaletą branży informatycznej jest to, że nieustannie pracuje. Podczas pandemii często generuje również o wiele większe dochody niż było to wcześniej. Warto podczas pandemii zgłębiać wiedzę z dziedziny przyszłości, ponieważ może to zagwarantować stabilne zatrudnienie bez względu na sytuację na świecie.

Badania przeprowadzone przez Market Updates mówią, że wartość globalnego rynku IT do 2023 roku wzrośnie do 13,92 mld dolarów. Firma Zdalny Admin z pewnością będzie miała w tym swój udział, prężnie się rozwija, zatrudnia nowych pracowników, stażystów i coraz więcej dobrze prosperujących firm decyduje się na skorzystanie z jej usług – co jest najlepszą reklamą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *